Mikrofon açık kalınca AKP’lilerin halktan kopukluğu ortaya çıktı

Yayın tarihi: 7 Ekim 2022 Cuma 2:03 pm - Güncelleme: 8 Ekim 2022 Cumartesi 12:54 am

AKP’lilerin halktan kopukluğu mikrofon açık kalınca ortaya çıktı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve AKP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, dert yanan yurttaş için, “Bir şey deme, he de geç” ifadelerini kullandı.

KayseriHaberler’in haberine göre; AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Vali Gökmen Çiçek Kentte düzenlenen bir etkinliğe katıldı.

Bir yurttaş siyasilere dert yanmaya başladı. Bu sırada Özhaseki, mikrofonun açık kaldığını farketmeyerek elini ağzına götürdü ve Büyükkılıç’a, “Bir şey deme bir şey deme” dedi. Büyükkılıç ise, “He de geç gitsin” dedi.

“FETÖ bizim zamanımızda güçlenmedi” diyen AKP’li Özhaseki’yi Erdoğan yalanladı

ÖZHASEKİ’DEN AÇIKLAMA: ABARTMANIN NE ANLAMI VAR

Özhaseki’nin ifadelerinin sosyal medyada yankı bulmasının ardından AKP’den yazılı açıklama yapıldı.

Özhaseki’nin, Kayseri’de bir AVM açılışında, kentte gerçekleştirilen turizm toplantısına ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile arasında geçen konuşmanın art niyetli şekilde abartılarak sosyal medyada servis edildiğini savundu. Özhaseki, “Turizm toplantısında arkadaşımızın biri bana göre aşırıya kaçan bir eleştiri yaptı. Buna Memduh Bey de cevap vermek istedi. Ben de ‘Bir şey söyleme’ dedim. Eleştiriye ille de cevap vermek gerekmiyor. İnsanların eleştiri hakkı da var” ifadelerini kulandı.

Yapılan eleştiriyi haklı olmadığı halde olgunlukla karşıladıklarını söyleyen Özhaseki, şöyle devam etti:

“Memduh Bey sağ olsun beni dinleyerek cevap vermedi. Ama biraz sonra ‘He de gitsin’ gibi bir laf söyledi. Bunun üzerine bunu alıp o kadar büyütmenin bir manası yok. Orada ben olgunluk olsun diye ‘sesini çıkarma her eleştiriye cevap verme’ dedim, bu kadar. Bunu söylemek de her zaman benim hakkım. Nihayetinde eleştiri de çok haklı değildi ama ne söylediği de çok önemli değil. Birisi bir şey söylemiş, saygıyla karşılamak lazım. Çünkü orada 10-20 tane hayırlı katkıda bulunacak fikir söylendi. 10-20 tane eleştiri geldi, bu eleştirilerin hepsine cevap vermek gerekiyor mu? Hayır. O yüzden ben başkanımıza cevap vermemesini rica ettim. Bunu alıp da abartmanın ne anlamı var bilmiyorum.”