Migros işçilerinden ‘zafer’ halayı

21 Şubat 2022 Pazartesi

Düşük zamlara karşı eylem yapan Migros işçileri mücadelelerini kazandı. İşçiler bugün Esenyurt’ta bulunan depo önünde halay çekti.

Düşük zamlara karşı eylem yapan Migros işçileri, Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın evinin önünde açıklama yaptığı sırada gözaltına alınmış, kelepçeli elleri ile gözyaşlarını silen Migros işçisi Gülabi Aksu’nun görüntüleri de sosyal medyada gündem olmuştu. DGD-SEN Migros işçilerinin Özilhan’ın villasının önüne yeniden gideceğini duyurmuştu. DGD-SEN, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “direnenlerin yolundan yürü” mesajını paylaşarak işçilerin ücret artışı ve prim konularında anlaşıldığını açıkladı. DGD-SEN’in açıklamasında ”  #MigrosİşçisiKazandı | Bu direnişin kazananı birliğine ve haklılığına inanmış Migros Esenyurt depo işçileri ve her türlü yaratıcı dayanışmayı sergileyen halkımız ve dostlarımızdır. Direnenlerin yolundan yürü! Tahir’in, Ali Faik’in yolundan… ” ifadeleri kullanıldı.

ZAFER HALAY ÇEKİLDİ

İşçiler dünkü kazanımlarının ardından bugün Esenyurt’ta bulunan Migros deposunun önüne gitti. İşçiler burada bir araya gelerek halaylar çekti.

Benzer Haberler