Microsoft Teams bildirim problemini bitirecek

12 Ocak 2022 Çarşamba

Microsoft Teams bildirim problemini bitirecek

 Microsoft Teams bildirim problemini tamamen ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Yeni özellik ile birlikte çevrimiçi toplantı yaparken sık bildirim alma sorunu bitiriliyor. En azından Microsoft böyle bir fikre sahip.

İş toplantısında veya okul ile ilgili bir toplantıda üst üste çok fazla bildirim alabilirsiniz. Böyle durumlarda bildirim sesleri toplantıyı neredeyse devam edilemez hale getirir. Üstelik bildirim seslerinin ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Belki de en önemli konuşmanın ortasında bildirim sesleri rahatsızlık verebilir. yeni Microsoft özelliği bunu engelleyecek.

 Microsoft Teams

Microsoft şirketinin en önemli uygulamaları içerisinde yer alan Teams, yeni bir özellik kazanıyor. Bu özellik ile birlikte toplantılar sırasında bildirimleri sessize al butonu ortaya çıkacak. Bu buton bildirimlerin sizi rahatsız etmesini engelleyecek.

Profil fotoğrafının hemen yanında “üç nokta” simgesinde bu buton yer alacak. Kullanıcılar sırasıyla ayarlar bölümüne girip hemen ardından bildirimler butonuna tıklayacak. Toplantılar kısmından sessize al butonunu aktif hale getirebilecek. Böylece toplantı esnasında her ne olursa olsun bildirim sesleri sessize alınmış olunacak.

Microsoft Teams, bire bir aramalar için uçtan uca şifreleme ekledi

Bu yeni uygulamanın Şubat ayı başlarında kullanıma sunulacağı ifade ediliyor. Fakat Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre bütün kullanıcılara hemen gelmeyecek. Kademe kademe dağıtım yapılacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

Benzer Haberler