MHP’ye giden Adnan Oktar’ın kediciği gözaltına alındı

29 Kasım 2021 Pazartesi

MHP’ye giden Adnan Oktar’ın kediciği gözaltına alındı

Suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın “Kediciklerim” dediği kadın müritlerinden Serap Akıncıoğlu, İstanbul Sancaktepe’de MHP İlçe Başkanlığına giderek, siyasi destek istedi. Suç örgütünü savunan Akıncıoğlu, mağdur olduklarını iddia etti. MHP İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu ise polis çağırdı ve Akıncıoğlu gözaltına alındı.

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü davasını 11 Ocak’ta karara bağlayan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Oktar ile birlikte 14 elebaşını “örgüt yöneticiliği”, “cinsel saldırı”, “çocuğun cinsel istismarı”, “eziyet” gibi birçok suçtan toplamda 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapis cezalarına çarptırmıştı. Mahkeme 236 sanıktan 3’üne beraat verirken, diğer sanıkları da “örgüt üyeliği” ve “cinsel suçlar” başta olmak üzere birçok suçtan ağır cezalara mahkum etmişti. .

KAMERA KAYITLARI İNCELENİYOR

Davada 4,5 yıl hapis cezası alan, ancak cezası kesinleşmediği için cezaevine konulmayan Serap Akıncıoğlu, geçtiğimiz günlerde Sancaktepe MHP İlçe Başkanlığına gitti. Bu partinin ilçe başkanı Arzu Karaalioğlu ile görüşen Akıncıoğlu, cezaevindeki Oktar ve arkadaşlarının mağdur olduğunu iddia ederek, siyasi destek talebinde bulundu. MHP’li ilçe başkanı Karaalioğlu ise suç örgütünün propagandasını yapan Akıncıoğlu’na tepki gösterdi. Derhal polis çağıran Karaalioğlu, Akıncıoğlu’ndan şikayetçi oldu. Polis ekipleri de olayı Cumhuriyet Başsavcılığına iletti. Cumhuriyet savcısının talimatıyla Serap Akıncıoğlu “suç örgütünün propagandasını yapmak”, “suç ve suçluyu övmekten” gözaltına alındı. Akıncıoğlu ifadesinin ardından serbest bırakılırken, olaya ilişkin soruşturma yürüten polis ekipleri, kamera kayıtlarını da incelemeye aldı.

Benzer Haberler