MHP’nin ‘silmeyi unuttuğu’ Soylu tweet’i gündem oldu

11 Mayıs 2022 Çarşamba

MHP’nin ‘silmeyi unuttuğu’ Soylu tweet’i gündem oldu

Ümit Özdağ’ın hedef aldığı İçişleri Bakanı Soylu‘ya sahip çıkan MHP lideri Bahçeli’nin açıklamaları sonrası sosyal medyada bir tweet gündem oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti grup toplantısında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın mülteciler üzerinden hedef aldığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek açıklaması yaptı.

Bahçeli “Bakanlığın önüne gelenler Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerdir, terörün ömrünü uzatmak için çırpınan zavallılardır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli komutanlarına, kahraman askerlerimize, İçişleri Bakanımızla Milli Savunma Bakanımıza bühtan içinde olanların, sanki komut almışçasına saldırı düzeneğine geçenlerin, bir senaryo dahilinde yıpratmaya kalkışanların tam karşısında Milliyetçi Hareket Partisi vardır ve taviz vermesi imkansızdır. Teröristlerin dahi cesaret edemediği protestolarla İçişleri Bakanı’mıza saldırmak, itibarsızlaştırmaya çabalamak su katılmamış edepsizliktir, hainlere yol açan, yol gösteren densizlik ve terbiyesizliktir. Buna da hiç kimsenin hakkı olamayacaktır” dedi.

Bahçeli’nin bu açıklamaları sonrası MHP resmi hesabından 2014 yılında atılan Süleyman Soylu ile ilgili bir tweet sosyal medyada yeniden gündeme geldi. Paylaşımda, Soylu için ”partisini satan” ve ”soysuz” gibi sözlerin kullanıldığı görüldü.

Cumhur İttifakı’nda kafalar karıştı

Benzer Haberler