MHP’li Yılmaz: ‘AKP’liyi AKP için ikna etmek de bize düştü!’

19 Mart 2019 Salı

MHP’li Yılmaz: ‘AKP’liyi AKP için ikna etmek de bize düştü!’

MHP’li Köksal Yılmaz, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın diğer partisi olan AKP hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP’li Köksal Yılmaz, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın diğer partisi olan AKP hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “Vatandaş ekonomik durumdan dolayı tepkili; AK Partiliyi AK Parti’ye karşı ikna etmek görevi de bize düştü” dedi.

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, “Ordu’da seçmen iş istiyor, doğalgazın yaygınlaştırılmasını talep ediyor. Ama bürokrasi yapmamak için didiniyor. Bugüne kadar fabrika kuramadık, fındıktan katma değer yaratamadık. Vatandaş ekonomik durumdan dolayı tepkili; AK Partiliyi AK Parti’ye karşı ikna etmek görevi de bize düştü” dedi.

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, yerel seçime giden süreç hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın bugün yayımlanan yazısına göre Yılmaz, Ordu’daki bürokrasinin negatif çalıştığını ileri sürdü.

Sarıkaya’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Başa baş bir yarışın gerçekleştiği Ordu’da karşımıza çıkan bir diğer nokta da geçen seçim Cumhur İttifakı’nın tüm belediyeleri topladığı Ordu’da bu seçim ötekinin de kazanma ihtimalinin güçlü olduğu yönündeki kanı…

Bu durum bütünleşik şehir uygulaması dolayısıyla dağlık olan Ordu’nun ilçelerinde oldukça yüksek.

Cumhur İttifakı’nın, mevcut büyükşehir Belediye Başkanı yerine eski Enerji Bakanı Hilmi Güler hemşehrileri üzerinde etkili bir politikacı olarak yoğun çaba gösteriyor.

FINDIK YİNE BELİRLEYİCİ
AK Parti’nin büyükşehir ile birlikte Ünye, Fatsa, Perşembe ve Altınordu’da mevcutların yerine yenisini gösterdiği seçimin en önemli faktörü fındık.

Ordu AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin de fındık gerçeğini gizlemedi, ‘Eğer döviz artışı olmasaydı 12 lira fiyat şapka attırırdı’ dedi.

Büyükşehir ve 19 ilçesi bulunan Ordu’da AK Parti 17, MHP ise 2 ilçede aday gösterdi.

Yoğun seçim çalışmasının arasında yarattığı sürede görüştüğümüz MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise Ordu’daki bürokrasinin negatif çalıştığını ileri sürdü ve ekledi:

‘Ordu’da seçmen iş istiyor, doğalgazın yaygınlaştırılmasını talep ediyor. Ama bürokrasi yapmamak için didiniyor. Bugüne kadar fabrika kuramadık, fındıktan katma değer yaratamadık. Vatandaş ekonomik durumdan dolayı tepkili; AK Partiliyi AK Parti’ye karşı ikna etmek görevi de bize düştü. Liderimizin sözünü yere düşürmemek için var gücümüzle çalışıyoruz.’

Benzer Haberler