MHP’li Yalçın’dan, “azgın milliyetçilik” yanıtı: Tuğrul efendi sırtını yaslayacak yeni melce bulmuş

25 Ocak 2021 Pazartesi

MHP’li Yalçın’dan, “azgın milliyetçilik” yanıtı: Tuğrul efendi sırtını yaslayacak yeni melce bulmuş

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın,  “Azgın milliyetçiliğe karşıyım” diyen Tuğrul Türkeş’e göndermeli yanıt verdi.  Yalçın, “Ülkücü Hareket üzerinden Türk milliyetçiliği davasının bugünkü neferlerini azgınlıkla suçlamak, ihanetle eşdeğerdir” dedi.

AK Parti milletvekili ve Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş’in “Filizlenen bu azgın milliyetçiliğe karşıyım” sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan yanıt geldi.

Yalçın, Türkeş’in ‘azgın milliyetçilik’ ifadesini MHP’ye zarar vermek maksadıyla kullandığını belirterek bu sözleri “Sırtını yaslayacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir siyasi melce (barınak) bulmanın işareti” olarak yorumladı.

Türkgün gazetesine konuşan Yalçın, “MHP’ye zarar vermek maksadıyla partimizin varlık sebebi olan Türk milliyetçiliği davasına ‘azgın’ yaftasını yapıştırmaya cüret eden Tuğrul Efendi’nin kerameti kendinden menkul bir ‘azgın milliyetçilik’ iddiası ortaya atması; bu hususta bir şey bildiğinin değil, sırtını yaslayacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir siyasi melce bulduğunun işaretidir” dedi.

​”İslam dünyasını emperyalizme ram etmeye dönük ‘Ilımlı İslam’ projesi gibi, sözde azgın milliyetçiliğe alternatif olarak sunulmaya çalışılan ‘ılımlı’ veya ‘yumuşak’ milliyetçilik de sadece yükselen Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin projesidir” yorumunu yapan Yalçın şöyle konuştu:

“Ülkücü Hareket üzerinden Türk milliyetçiliği davasının bugünkü neferlerini azgınlıkla suçlamak, ihanetle eşdeğerdir. MHP ve Ülkücü Hareketin temsil ettiği bugünkü dinamik Türk milliyetçiliğinin bilime aykırı olduğunu ileri sürmek; 1944 yılında Türk milliyetçilerinin yaşadığı zulmü, verdikleri mukaddes kavgayı inkârdır. O dönemin önderi büyük dava adamı Nihal Atsız’ı inkârdır. Alparslan Türkeş’i inkârdır.”

Benzer Haberler