MHP’li vekil: Gençleri siyasetten uzak tutalım

16 Aralık 2021 Perşembe

MHP’li vekil: Gençleri siyasetten uzak tutalım

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Gençleri ‘X’, ‘Y’, ‘Z’ gruplarına ayırarak doğru yapmıyoruz, onları siyasetten uzak tutalım” ifadelerini kullandı.

MHP Kocaeli Milletvekili Sancaklı, TBMM’de devam eden 2022 yılı bütçe görüşmelerinde gençlerle ilgili konuştu. Sancaklı, Türkiye’de 45 milyon genç nüfus olduğunu söyleyerek, Türk gençliğinin başıboş bırakılmaması gerektiğini savundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençler üzerine söylediği sözleri okuyan Sancaklı, gençlerin kategorize edilmemesi gerektiğini belirterek, “Gençleri ‘X’, ‘Y’, ‘Z’ gibi başka gruplara ayırarak doğru mu yapıyoruz? Yapmıyoruz arkadaşlar, ben katılmıyorum. Türkiye’de bir tane gençlik var, onun adı da Türkiye Cumhuriyeti gençliğidir. Sonra ayrıca ‘Önümüzdeki seçimlerde 18 yaşına gelen şu kadar milyon genç oy kullanacak’ diye haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bu gençleri bu politikadan biraz uzak tutalım, siyasetten biraz uzak tutalım, onları politika malzemesi haline getirmeyelim, onları ‘oy deposu’ olarak görmeyelim. Ben bu gençlerin politika malzemesi olarak kullanılmasına karşıyım, ayrışmalarına da karşıyım” diye konuştu.

Kadıköy’de ‘Ben Süpermen’im’ deyip kafede oturanların üstüne atladı

Benzer Haberler