MHP’li Uçak milletvekilliği adaylığını açıklarken kalp krizi geçirdi! “Başım dönüyor”

24 Mart 2023 Cuma

MHP’li Ali Uçak, milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı. Uçak, destekçilerine yaptığı konuşma sırasında fenalaştı. Başının döndüğünü söyleyen Uçak, konuşmasını kısa sürede bitirdi. Uçak, hızlıca hastaneye götürüldü.

MHP MYK üyesi, iş insanı Ali Uçak, önceki gün MHP Genel Merkezi’ne gidip, milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Uçak, aynı akşam Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki sahibi olduğu üzüm işletmesine geldi. Uçak, burada çalışanları ve sevenlerinin tezahüratlarıyla, coşkuluyla karşılandı.

Burada milletvekili aday adaylığını açıklayan Uçak, “Fikriyatı ve idealleri ile gücünü sadece aziz Türk milletinden alan, millete hizmeti her şeyin üzerinde gören, milli ve maneviyat duygularının ağır bastığı partimiz; Milliyetçi Hareket Partisi gibi köklü, onurlu bir camianın neferi olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bugün kutlu dergahımıza giderek 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem milletvekilliği seçimi için aday adayı olarak müracaatımızı yaptık. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek devletimiz ve milletimiz için yolunda yürüyeceğimizi ifade ettik. Hepinizin önce duasını sonra da bu büyük yürüyüşümüzde yanımızda olmanızı bekliyor, hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle ve hürmetle selamlıyorum” dedi.

Kardeşi acı haberi duyurdu… Canlı yayında kalp krizi geçiren Nasrullah Ayan hayatını kaybetti

Aşırı heyecanlı olduğu görülen Uçak, konuşması sırasında, İstanbul’dan yeni geldiğini, rahatsızlığı nedeniyle serum taktırdığını ve kendisini çok yorgun hissettiğini belirtip, konuşmasının bir bölümünü izin isteyerek oturarak tamamladı.

TABURCU EDİLDİ

Durumunun biraz daha ağırlaşması üzerine baş dönmesi ve ağrısı şikayetiyle Alaşehir Devlet Hastanesi’ne götürülen Uçak’ın kalp krizi geçirdiği belirlendi.

Uçak ambulansla daha kapsamlı olan Manisa Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Uçak, buradaki tedavisini ardından dün akşam üzeri taburcu edildi.