MHP’li belediye, Kırgızistan’da milyonlarca liraya kreş yapacak

11 Haziran 2021 Cuma

MHP’li belediye, Kırgızistan’da milyonlarca liraya kreş yapacak

MHP’li Ankara Etimesgut Belediyesi, Kırgızistan’da milyonlarca liraya kreş ve anaokulu binası inşa ettirecek. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgiye göre Kırgızistan’ın Narın şehrine kreş ve anaokulu yapımı için 26 Nisan’da bir ihale düzenledi. İhaleye, sadece iki kişi katıldı.

İhaleyi 5 milyon 120 bin TL teklif veren Ali Serdar Tezce’nin aldığı ve MHP’li belediye ile 18 Mayıs tarihinde sözleşme imzaladığı açıklandı. Belediye, iki katlı kreş ve anaokulu binasının yılsonuna kadar tamamlanmasını istedi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, 2018 yılında Kırgızistan’a resmi ziyarette bulunan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kırgızistan Narın şehri yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Etimesgut Belediyesi’nin Narın’da bir kreş inşa etmesi gündeme geldi. MHP’li Belediye Başkanı Demirel, “Kırgız balalar için kreş yapmayı çok istediğini” belirterek, “İlçemizde birçok kreş açarak, yavrularımıza okul öncesi eğitim veriyoruz. Kardeş şehrimiz Narın’daki balalarımız için de kardeşliğimizin bir nişanesi olarak bir kreş açmak istiyoruz” dedi. Hatta 2018 yılındaki ziyarette MHP’li Demirel, Narın’da kurulacak kreş için yer de baktı.

MHP’li isim Sedat Peker’e özendi

Ve MHP’den ilk ses yükseldi: Liyakat şart

 

 

Benzer Haberler