MHP’li başkanın tanıttığı 750 bin liralık itfaiye öncü aracı tartışma yarattı

8 Nisan 2021 Perşembe

Rize’nin Çayeli ilçesinin MHP’li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Cumhurbaşkanlığı tarafından hibe edilen 750 bin liralık itfaiye öncü aracını sosyal medyadan tanıttı.

Çayeli Belediyesi’nin MHP’li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından hibe yoluyla alınan itfaiye öncü aracını tanıttı. Aracın değerinin 750 bin lira olduğunu belirten Başkan Çiftçi, vergilerini ödemedikleri için 280 bin lira ödediklerini söyledi.

MHP’li başkanın itfaiye aracı diye tanıttığı ancak daha çok makam otosuna benzeyen ve yangın anında ne işe yarayacağı anlaşılamayan araç tartışma konusu yarattı.

ÖNCÜ ARACA BENZEMEDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Tanıtım videosunda öncü araca benzemediğini itiraf eden Çiftçi, şunları söyledi:

“Belediyemize kazandırdığımız yeni araç geldi. Bu aracımız itfaiye öncü aracı. Gerçi pek itfaiye öncü aracına benzemiyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından hibe edilmiş parayla, 750 bin liralık bir aracı, biz 280 bin lira ücret ödeyerek aldık. Daha öncede hibe bir çöp aracı almıştık. Başka hibe araçlar da gelecek.

Bu zamana kadar belediyemize 2 milyon liralık araç kazandırdık. Bu aracı size tanıtmak istedik. Bu araç itfaiye öncü araç ismiyle alındı. Çünkü, vergilerini vermiyoruz. Belediyemizin ihtiyacı olan bir araç. Ama asıl amacımız, Ankara’daki temaslarımızda biz bir itfaiye aracı istedik. Dediler ki, önden size bu öncüsünü verelim inşallah en kısa sürede de itfaiye araçlarını size vereceğiz.”

Çayeli Belediyesi’nin itfaiye aracına sosyal medyadan gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Benzer Haberler