MHP’den ilk tepki! Bahçeli’nin eski yardımcısından Erbaş’a zehir zemberek sözler

26 Temmuz 2020 Pazar

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde ‘lanet’li sözlerine MHP’den ilk tepki geldi. Bir dönem partinin 2 numarası olan eski Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ali Erbaş’ı sert bir şekilde eleştirdi. Çetin, “Atatürk’ümüze; dua etmesi gerekirken. ‘Lanet’ okuyorsa…’Paralel yapılanma’ kriptoları Lawrence’lere mi dönüşüyor.” paylaşımında bulundu.

Ayasofya’nın açılışında Ali Erbaş’ın kullandığı “Ayasofya’nın cemaatine kavuşması için canla, başla emek veren büyüklerimize selam olsun. Bu kadim mabet alemlerin Rabbi olan Allah’a kulluğun ifadesidir. Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar” sözler büyük tepki çekti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusu

KRİPTO LAWRENCE!

Erbaş’ın Atatürk’ü hedef alan sözlerine MHP’li Şefkat Çetin’den çok sert tepki geldi. Eski Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in açıklaması şöyle:

* Ayasofya’da Cuma Hutbesinde ‘lanet’ okunması… Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine düşmanlıktır.

* Milli Kurtuluş savaşıyla bağımsızlığımızın kazanımına liderlik yapmış Atatürk’ümüze; dua etmesi gerekirken. ‘Lanet’ okuyorsa…’Paralel yapılanma’ kriptoları Lawrence’lere mi dönüşüyor.

Fatih Portakal’dan Ali Erbaş’a sert tepki: Bu zihniyette bir ismin bulunması…

Benzer Haberler