MHP Genel Merkezi’ndeki müzede görüntülenen kitaplar gündem oldu

25 Aralık 2020 Cuma

MHP Genel Merkezi’ndeki müzede görüntülenen kitaplar gündem oldu

MHP Genel Merkezi’nde 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sürecinde MHP tarafından yayımlanan kitapların hala sergilendiği ortaya çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “evine dön” çağrısını konuşurken, Ankara’dan MHP Genel Merkezi’ndeki müzede sergilenen kitaplar gündem oldu.

FOX Haber’in yayınladığı görüntülerde MHP müzesinde “AKP’nin yıkım bilançosu”, “Yıkım Sürecinde AKP” ve “17-25 Aralık Yolsuzluk Süreci ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi” gibi kitaplar yer alıyor.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, 2014 Nisan’ında gündeme oturan Meclis grup toplantısında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a yolsuzluk ve rüşvet operasyonu üzerinden yüklenmiş, “Başbakan her sözünü yolsuzluk ve rüşvet kisvesi altında ‘Türkiye’nin milli kurumlarına operasyon düzenleniyor’ kisvesiyle karşılamıştır. İranlı şarlatanı hayırsever iş adamı olarak tanımlamıştır. Bakanlarını her fırsatta savunmuştur” demişti.

Erdoğan ve AKP için “Değil yüzde 43, yüzde 99 alsa da yolsuzluğun hesabını verecek” diyen Bahçeli, “Sandık hırsızın aklama yeri olmayacaktır. Rüşvet alıp verenler yargı önüne mutlaka çıkarılacaktır” ifadelerini kullanmış, rüşvet alıp verenlerin mutlaka yargı önüne çıkarılacağını söylemişti.

Bahçeli, “Toplumu kamplara ayırandan cumhurbaşkanı olmaz. Youtube’u kapatan Twitter’ı engelleyen, kişisel hakları budayandan Cumhurbaşkanı olmaz. Evdeki parayı sıfırlarken haysiyetini sıfırlayandan Cumhurbaşkanı olmaz. Her vatan evladı Cumhurbaşkanı olur ama Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı olmaz” diye konuşmuştu.

Öte yandan sergi sosyal medyada gündem oldu.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Benzer Haberler