MHP fırsatı kaçırmadı: AYM yeniden masaya yatırılmalı

14 Ekim 2020 Çarşamba

MHP fırsatı kaçırmadı: AYM yeniden masaya yatırılmalı

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımına MHP’den “AYM yeniden masaya yatırılmalıdır” yanıtı geldi.

Anayasa Mahkemesi üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım’ın ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımının başlattığı tartışma sosyal medyada sürmeye devam ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili  Muhammed Levent Bülbül’ün ‘hodri meydan’ çıkışının ardından MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’den de açıklama geldi.

“AYM yeniden yapılandırılmalı” diyen Özdemir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Anayasa Mahkemesi’nin kendi kurumsal kimliğini kullanan ve bu kurumun üyeliğini yapan bir şahsın “adice” bir paylaşımla neyi ima ettiği malumdur! Yaşanan bu olay Anayasa Mahkemesi’nin tüm unsurlarıyla yeniden masaya yatırılmasının ne derecede önemli olduğunu ortaya koyuyor. Anayasa Mahkemesi’nin bu ve benzeri tartışmaların dışına çıkarılması zaruridir. Bu konuda Sayın Genel Başkanımızın 30 Eylül 2020 tarihinde yapmış oldukları açıklamaları, ne derecede haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.”

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 30 Eylül’de yaptığı konuşmasında Anayasa Mahkemesi’nin yeni hükümet sistemine uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmasını istemişti.

İçişleri ve AYM arasında ‘Işıklı’ atışma

Soylu’dan sonra Bahçeli de AYM’yi hedef aldı

Benzer Haberler