MHP, AKP’den 5 şehri istiyor

23 Kasım 2018 Cuma

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önceki günkü görüşmesinin ardından, kulisler hareketlendi. MHP’nin AKP’den 5 şehir istediği belirtildi.

MHP Genel Merkezi’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’den aday göstermemesine karşılık, AKP’den mevcut belediye başkanlıklarını elinde buldurduğu Adana, Mersin, Isparta, Manisa’nın yanı sıra Osmaniye’de adaylarını desteklemelerini istediği öğrenildi.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in aktardığına göre, diğer iller, ilçeler, belediye meclis üyelikleri, belediye başkan yardımcılıkları için yapılacak ittifakın çerçevesinin ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki arasında yapılacak görüşmelerde netleşeceği kaydedildi.

AKP’DE ADAYLAR CUMARTESİ BELLİ OLUYOR

Erdoğan’ın, 40 şehrin belediye başkan adayını açıklayacağı cumartesi günkü aday tanıtım toplantısının detayları belli olmuştu. Erdoğan, İstanbul, Ankara ve İzmir’in içerisinde olduğu 40 ili, 24 Kasım Cumartesi günü 14.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde açıklayacak.