MGK bildirisinde ‘ekonomik tehditler’ vurgusu

25 Kasım 2021 Perşembe

Saray’da düzenlenen MGK toplantısı sona erdi. Toplantı sonrasında yayınlanan bildiride ‘ekonomi’ye ilişkin ifadeler dikkat çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen toplantı 3 saat sürdü.

Toplantının ardından yayınlanan MGK bildirisinde “Türkiye’nin hedeflerine uygun şekilde ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ve tehditler değerlendirilmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi, iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime de değinilen bildiride, “Kuzeydeki komşularımız arasındaki anlaşmazlıkların, uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde çözülmesinden yana olduğumuz belirtilmiştir. Ermenistan’ın kendisine uzatılan barış elini fırsat olarak değerlendirmesinin, ateşkese tam uymasının ve iş birliği içinde olmasının önem arz ettiği belirtilmiştir” denildi.

Benzer Haberler