Mezun olduğu okula ziyarete gitmişti! 12 yaşındaki Pınar devrilen duvarın altında hayatını kaybetti

4 Mart 2021 Perşembe

Mezun olduğu okula ziyarete gitmişti! 12 yaşındaki Pınar devrilen duvarın altında hayatını kaybetti

12 yaşındaki Pınar Tutak, yüz yüze eğitim başladığı ilk gün öğretmenlerini ziyaret etmek için mezun olduğu ilkokula gitti. Küçük kız, üzerine bahçe duvarı yıkılması sonucu hayatını kaybetti.

12 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Pınar Tutak, geçtiğimiz yıl mezun olduğu Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan Yeşilyuva İlkokulu’na arkadaşlarını ve öğretmenlerini görmek için gitti. Burada kardeşleri ve arkadaşlarıyla oyun oynayan Pınar Tutak’ın üzerine bahçe duvarı devrildi. Tutak, duvarın altında kaldı.

Okul yönetiminin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Enkazın altından çıkarılan küçük Perihan, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Pınar Tutak, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Acı haberi alan küçük kızın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Duvarın yıkılmasında okulun ihmali olduğunu savunan Tutak ailesi, okul yetkililerinden şikayetçi olurken, polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Pınar Tutak’ın cenazesi, yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından teslim alınarak dün öğlende Buruk Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

“DÜNYA BENİM ÜSTÜME ÇÖKTÜ”

Kızının okulların açıldığını duymasının ardından sevinçten uyuyamadığını belirten Meryem Tutak, Pınar’ın sabah ilk iş olarak, öğretmenlerini ve arkadaşlarını görmek için geçen yıl mezun olduğu okula gitmek olduğunu söyledi. Kısa süre sonra olayın yaşandığını kaydeden Tutak ise şunları söyledi:

“Komşum haber verdi. Koşarak geldim. ’Duvar üzerine yıkıldı ’dediler. Enkazın altında çocuğumu gördüm. Büyük insan olsa çıkamaz o taşların altından. Çıkamadı çocuğum. Sonra da öldü. Ben yandım başka kimse yanmasın. Sorumlular cezalarını çeksin. Benim çocuğum değil sadece o an 10 çocuk olsa hepsi ölürdü. Bu acıdan sonra dünya benim üstüme çöktü”

“60 SENELİK BİR DUVAR”

Olayı duyar duymaz soluğu hastanede aldığını ve sonra da kızının ölüm haberini duyduğunu belirten Cuma Tutak ise acının kendilerini yıktığını belirtti. Geri dönüşüm işçisi olarak çalıştığını ve büyük sıkıntılar içinde çocuğunu bu zamana kadar okuttuğunu ifade eden Tutak, “Olayda ihmal var. O duvar 50-60 senelik bir duvar. Zaten uzun zamandır yan yatmış. Şikayette bulundum. Sonuna kadar arkasından gideceğim. Çocuğum okulun açıldığını duyar duymaz sevinçle gitti ama ölüsü geldi” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler