Mezarlıklar doldu! Annesinin tabutunu 10 gün evinde tuttu

5 Mart 2021 Cuma

Mezarlıklar doldu! Annesinin tabutunu 10 gün evinde tuttu

Koronavirüs pandemisinden en ağır etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’nın Palermo kentinde, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin defnedildiği mezarlıklarda yer kalmadı. Vatandaşlar yakınlarının naaşını evinde bekletti.

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’nın Palermo kentinde, salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin defnedildiği mezarlıklarda yer kalmadı.

ANNESİNİN CENAZESİNİ EVİNDE TUTTU

Sicilya Adası’nda bulunan kentte, mezarlık yetkilileri annesini koronavirüs nedeniyle kaybeden Giusy La Mantina’ya cenazeyi evde tutması önerisinde bulundu.

Yaşanan duruma tepkisini dile getiren Giusy La Mantia, ”Bu durumun en fazla bir iki gün süreceğini düşündük. Ailem diğer mezarlıklarda depolama gibi çeşitli çözümler önerdi. Ancak acil durum nedeniyle bunun mümkün olmadığı söylendi. Hiç bir mezarlıkta yer yok” ifadelerini kullanarak, ”Bu şehirde haysiyetle ölmenize bile izin verilmiyor” diye konuştu.

Ayrıca Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando, 20-25 yıl sonra mezarların yeniden kullanabileceğini açıklamıştı.

İTALYA’DA BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR

Son 24 saatte 22 bin 865 kişiye koronavirüs tanısının konulduğu İtalya’da toplam vaka sayısı 2 milyon 999 bin 119’a ulaştı.

Ülkede koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 98 bin 974’e yükseldi.

Benzer Haberler