Metrodaki bıçaklı saldırgan şikayetçi olmuş: Kadın polis beni dövdü

10 Ocak 2022 Pazartesi

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda bir kadını elinde bıçakla tehdit eden Emrah Yılmaz’ın “Adliyede kadın bir polis beni dövdü” diyerek şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Kasım 2021’de İstanbul’da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda bir kadına bıçak çekerek hakaret eden ve tutuklanan Emrah Yılmaz’ın adliyeye getirildiğinde orada bulunan kadın bir polis memurunun kendisini darp ettiğini, kafasını duvara sertçe vurduğunu öne sürerek, şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre, şikayet üzerine savcılık kamera görüntülerini inceledi. Savcılık iddia edildiği gibi yaralama eylemin gerçekleşmediğini belirtti ve ‘kasten yaralama’ suçundan başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

Metrodaki bıçaklı erkek saldırgan tutuklandı, savcıdan dikkat çeken gerekçe

NE OLMUŞTU?

25 Kasım’da Kadıköy-Tavşantepe metrosunun Bostancı durağında iki gün önce gerçekleşen saldırının görüntüleri sosyal medyada yayınlandı. Görüntülerde saldırgan Emrah Yılmaz elindeki ekmek bıçağını metroda seyahat eden Senanur Damgacı ve annesine doğru savurarak küfretmişti.

Olayın ardından tutuklanan Yılmaz, kendisini korumak için bıçak çıkardığını iddia etmiş ve anne-kızdan şikayetçi olmuştu. Yılmaz’ın daha önce babasına bıçakla saldırdığı, kız kardeşini kaçırdığı ve annesini rehin aldığı ancak serbest bırakıldığı belirlenmişti.

Metroda bir kadına küfürlü ve bıçaklı tehdit

Benzer Haberler