Metro istasyonunda kavga: Polis tek başına beş kişiye karşı

26 Aralık 2018 Çarşamba

ABD’de Manhattan’daki East Broadway metro istasyonu Pazar günü ilginç bir kavgaya sahne oldu. Bir kadın yolcuya yönelik taciz ihbarı üzerine istasyona gelen polis, evsiz ve sarhoş oldukları belirtilen beş kişi ile karşılaştı.

Grup, uyarılara rağmen istasyonu terk etmedi ve polisin üzerine yürüdü.

 

Polisin tek başına beş kişiye copla karşılık verdiği ancak hiçbirine zarar vermeden uzaklaştırdığı anlar sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Video, polisin gruptakileri copla kendinden uzaklaştırmaya çalışırken bir kişinin raylara düşmesinin ardından sona eriyor.

Sosyal medyada videonun devamında ne olduğu merak edilirken, yetkililer polisin seferlerin durması için anons yaptığını ve raylara düşen kişiyi kurtardıktan sonra sağlık kontrolünden geçirildiği ve beş kişinin gözaltına alındığı açıkladı.

New York Polis Departmanı’nın Twitter hesabından paylaşılan videoya “Üniformaların içindeki kadın ve erkeklerin her gün yaptıkları bir şey. Vatandaşların korunmasını sağlamak için ne tür olursa olsun, her türlü tehlikeyle yüzleşmek. (Videodaki) cesaretli memurumuzun yaptığı da budur” notu düşüldü.

Sosyal medyada ‘kahraman’ olarak bahsedilen polisin kimliği ise açıklanmadı.

Benzer Haberler