Meteoroloji’den yağış ve kar uyarısı

12 Nisan 2022 Salı

Meteoroloji’den yağış ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre yurdun kuzey kısmında yağışlar devam edecek. Ayrıca yüksek kesimlere de kar yağacak.

Meteoroloji’nin tahminlerine göre bugün ve yarın yurdun iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek. Kıyı kesimlerde kısa süreli sağanak yağışların kendini göstermesi bekleniyor. Tahminlere göre perşembe gününden itibaren yağışlar etkisini kaybedecek.

YAĞIŞLAR BAZI BÖLGELERDE KUVVETİNİ ARTIRACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş, Osmaniye, Muş, Bitlis, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Siirt, Batman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz ile Sivas, Yozgat, Ordu, Tokat, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Benzer Haberler