Meteoroloji’den şiddetli sağanak uyarısı

Yayın tarihi: 8 Haziran 2024 Cumartesi 8:36 am - Güncelleme: 8 Haziran 2024 Cumartesi 8:38 am

Yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor. Üç bölgede şiddetli sağanak uyarısı yapan Meteoroloji 18 kent içinse ‘sarı’ alarm verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre bugün yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor. Müdürlük 3 bölgede şiddetli sağanak uyarısı yaptı. 18 kent için “sarı” alarm verildi.

Yağışların özellikle öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Afyonkarahisar, Konya, Çorum, Bolu’nun güney ve doğusu,, Karabük’ün güney kesimleri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bayburt çevreleri ile Rize ve Artvin illerinin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların, doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli esmesi bekleniyor.

Meteoroloji tarafından sarı alarm verilerek uyarıda bulunulan 18 kent ise şöyle: Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Artvin, Bolu, Çankırı, Erzurum Eskişehir, Kars, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Rize, Yozgat, Bayburt, Kırıkkale, Ardahan ve Karabük.

Kaynak: HABER MERKEZİ