Meteoroloji’den kar fırtınası ve yağmur uyarısı

2 Kasım 2019 Cumartesi

Meteoroloji’den kar fırtınası ve yağmur uyarısı

Hava durumu 2 Kasım raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan tahminlere göre yurdun kuzey ve doğu kesimleri için fırtına ve kar uyarısı yapıldı. Hafta sonunu sevdikleriyle beraber dışarıda geçirmek isteyenler bugün havanın nasıl olacağını merak ediyor. Öte yandan günlerdir yağışlı havanın hakim olduğu İstanbul’da bugün yağmurun yağıp yağmayacağı merak ediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a yağmur yağacak mı? İşte, 2 Kasım yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Ordu ve Artvin çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a yağmur yağacak mı?

İşte, 2 Kasım yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu.

KAR YAĞMUR FIRTINA UYARISI

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Artvin’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Siirt, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL HAVA DURUMU: 17 DERECE

İstanbul’da havanın bugün parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu olması bekleniyor.

Benzer Haberler