Meteoroloji’den İstanbul açıklaması! Önce fırtına sonra kar geliyor

22 Mart 2022 Salı

Meteoroloji’den İstanbul açıklaması! Önce fırtına sonra kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan güncel hava tahmin raporuna göre İstanbul’da bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar etkili olacak. Sabah saatlerinde ise yeniden karla karışık yağmur görülmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) resmi sitesinde güncel hava tahmin raporunu paylaştı. Yayımlanan rapora İstanbul’da bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar etkili olacak. Sabah 06.00 itibariyle de kent genelinde yeniden karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar geçişleri bekleniyor.

İstanbul’da bir süredir etkisini gösteren kar yağışı bugünkü güneşli havanın ardından yarın kısa süreliğine de olsa yeniden etkisini gösterecek. Kent genelinde kuvvetli rüzgarın ardından sabah saatlerinde başlaması beklenen karla karışık yağmur ve hafif geçişli kar yağışının yine sabahın erken saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. İstanbul’da sonrasında ise hafif yağışlı bir hava hakim olacak. Hava sıcaklıklarının ise bu hafta da mevsim normallerinin altında seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Nisan’da da kar geliyor! İstanbullular baharı unutacak

Benzer Haberler