Meteoroloji’den İstanbul uyarısı: Kar yağışı devam edecek

17 Ocak 2021 Pazar

Meteoroloji Genel Müdüdürlüğü, bir çok ilde etkisini gösteren kar yağışının yer yer yoğun olacak şekilde devam edeceğini açıkladı.

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken yurt genelinde sıcaklıkların düşümesiyle başlayan kar yağışı gece saatlerinde de etkili olarak devam etti. İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova gibi birçok ilde yer yer yoğun olacak şekilde devam etmesi beklenen kar yağışının bugün ve yarın etkisini sürdüreceği belirtildi.

Yer yer kuvvetini arttıracak olan yağışlarla beraber sıcaklıkların özellikle kuzey, iç ve batı kesimlerde azalmaya devam edeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu dışında Türkiye genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güney Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Gümüşhane, Tokat, Sivas, Kütahya, Çankırı, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi, Çanakkale’nin iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın yüksekleri ve Toroslar mevkii ile Ankara ve Eskişehir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışlı olması beklenirken Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batman, Siirt, Mardin ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Benzer Haberler