Mesut Özil’in alacağı ücret ve imza tarihi belli oldu

25 Ocak 2021 Pazartesi

Mesut Özil’in alacağı ücret ve imza tarihi belli oldu

Fenerbahçe, yeni transferi Mesut Özil’in imza törenine ilişkin ayrıntıları açıkladı. Yıldız futbolcu kendini sarı-lacivertli ekibe bağlayacak imzayı 27 Ocak’ta atacak. Öte yandan Özil’e bu sezon herhangi bir ücret ödemesi yapılmayacağı belirtilirken, sonraki sezonlarda 3 milyon euro garanti ücret ve toplam 550 bin euro imza parası alacağını açıklandı.

Mesut Özil, 27 Ocak’ta kendini sarı-lacivertli ekibe bağlayacak imzayı atacak. Fenerbahçe Spor Kulübü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İngiltere’nin Arsenal Kulübü’nden takımımıza katılan dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’in imza töreni 27 Ocak Çarşamba günü, saat 15:00’te, Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılacaktır” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İmza törenine basın katılımı daha önce duyurduğumuz şekilde akreditasyon sistemi ile sağlanacaktır.

Akreditasyon hakkını alan basın mensuplarının girişte sarı basın kartlarını ya da kurum kimliklerini ibraz etmeleri zorunludur. Bu ibrazı gerçekleştiremeyenler toplantıya giriş yapamayacaklardır. Bu konuda basın mensuplarının gösterecekleri anlayış için şimdiden teşekkür ederiz”

MESUT’UN ÖDEYECEĞİ ÜCRET AÇIKLANDI!

Öte yandan Fenerbahçe, Mesut Özil’e toplamda 9 milyon euro yıllık ücret ödeyecek.

Fenerbahçe Futbol AŞ’nin Borsa İstanbul’a gönderdiği ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da (KAP) yer alan açıklamada, Mesut Özil transferinin maddi boyutu konusunda bilgi verildi.

Mesut’un sözleşmesini feshettiği İngiltere’nin Arsenal Kulübüne herhangi bir transfer bedelinin ödenmeyeceği bildirildi. Sportif sonuçlara bağlı olarak en fazla 1 milyon 750 bin euro ödemesi yapılacağı kaydedildi.

Bu sezonun ikinci yarısı için herhangi bir para almayacak 32 yaşındaki futbolcuya 2021-2022, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarında üçer milyon avro garanti ücret ve toplamda 550 bin euro imza parası ödeneceği aktarıldı.

Benzer Haberler