Mesai saati dışında işlem yaptıramayınca memurları dövdüler

Yayın tarihi: 16 Haziran 2022 Perşembe 7:17 pm - Güncelleme: 16 Haziran 2022 Perşembe 7:17 pm

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bulunan Tapu Müdürlüğü’nde mesai saati dışında işlem yaptırmak isteyen 4 kişi, taleplerinin karşılanmaması üzerine 3 memuru darp etti.

Sapanca İlçesi Tapu Müdürlüğünde meydana gelen olayda iddiaya göre saat 16.00 sıralarında Tapu Müdürlüğüne giden vatandaş, kimliğini kaybettiğini ve tapu işlemi yaptırmak istediğini belirtti.

Görevli memur ise işlem yaptırmak isteyen kişiye, Nüfus Müdürlüğünden geçici kimlik alarak mesai saatleri içerisinde tekrar gelmesini söyledi. Kimliğini kaybeden vatandaş mesai bitimi sonrası saat 17.50 sıralarında tekrardan tapuya geldi. İşleminin yapılması talebinde bulunan vatandaşa, görevli memur mesai bitiminden dolayı imza atmaya yetkili Tapu Müdürü ve Müdür Yardımcısının çıktığını, işlemin gerçekleştirilemeyeceğini ve ertesi gün gelmesin durumunda işleminin yapılabileceğini belirtti.

İŞİ HALLOLMAYINCA MEMURU DÖVDÜ

Talebinin yerine getirilmesi konusunda ısrarcı olan ve aldığı cevap karşısında öfkelenen kişi ile beraberindeki kişiler iddiaya göre, başvuru odasının camlarını yumruklamaya başladı. Argo kelime, küfür ve tehditler savuran ikisi kadın, ikisi erkekten oluşan D.K., M.K., C.K. ve ismi öğrenilemeyen kişinin de aralarında bulunduğu 4 kişilik grup, çıkan arbede esnasında Tapu Müdürlüğünde çalışan kadın çalışan S.D. ve S.T. ile İ.A. isimli 3 memuru darp etti. Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye gelen polis ekipleri eşliğinde darp edilen 3 kişi Sapanca İlçe Hastanesine götürüldü. Darp raporu alan memurlar, saldırganlar hakkında saldırı ve darp suçundan şikayette bulundu.

Saldırganların ise emniyetteki alınan ifadelerinin ardından serbest kaldığı öğrenildi.

Trafik kazasında yaralanan hasta doktoru demir sopayla darp etti