Merve Kotan’ın kardeşinin yaralandığı olayın ilk duruşması görüldü

22 Ocak 2021 Cuma

Merve Kotan’ın kardeşinin yaralandığı olayın ilk duruşması görüldü

Merve Kotan cinayeti davasının duruşmasında katilin yakınları Kotan’ın ailesine saldırmıştı. Davanın ilk duruşması görüldü.

Ayrılmak istediği bahanesiyle 19 yaşındaki Merve Kotan’ı ve o sırada yanında olan arkadaşı Ekim T.’yi pompalı tüfekle öldüren Muhammet Gürsoy’un yargılandığı duruşmada, katilin yakınları Kotan’ın ailesine saldırmıştı. Merve Kotan’ın erkek kardeşinin yaralandığı olayın ilk duruşması bugün görüldü. Duruşma 6 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

Aydın 5. Asliye Mahkemesi’nde görülen duruşmada tanık polis memuru mahkemede saldırı olayını doğrularken Merve’nin erkek kardeşinin boğazında kızarıklıklar olduğunu belirtti. Mahkeme, görevli diğer polis memurlarının da ifadelerine başvurularak davanın 6 Nisan 2021 tarihine ertelenmesine karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Mahallesi Nevzat Biçer Parkı’nda 15 Ağustos’ta Muhammed Gürsoy, Ekim Türkmen ve Merve Kotan’a pompalı tüfekle ateş etmiş, Türkmen ve Kotan olay yerinde hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan fail çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Gürsoy hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, E.Ö. hakkında ise “kasten öldürmeye yardım” suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyordu. Gürsoy’a tasarlayarak öldürme suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Benzer Haberler