Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’da dikkat çeken değişiklik

26 Eylül 2019 Perşembe

Murat Çetinkaya’yı görevden alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanlığı’na Murat Uysal’ı atamıştı. Göreve atandığında sinek kaydı tıraşı olan Uysal, bıyık bırakmasıkla dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresindekilerden bıyık bırakmasını istediği ile ilgili haberler medyada sıkça yer aldı. Erdoğan’ın atadığı Merkez Bankası Başkanı’nın son demecinde bıyıklı olarak görülmesi o haberleri akla getirdi.

Yerel seçim aday tanıtımında da Erdoğan, Kocaeli Başiskele Belediyesi Başkan adayı Yasin Özlü’den bıyık bırakmasını istemişti.

Cumhurbaşkanı’nın medyaya yansıyan son bıyık talebi ise Mehmet Ağar’ın oğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’dan oldu. Konuyu kamuoyu ile baylaşan Ağar şu ifadeleri kullanmıştı.

“Sayın Cumhurbaşkanımız, şöyle yüzüme baktı gülüyor, ben niye gülüyor dedim tam o sıra, ‘Evladım senin bıyıklar uzamıyor mu?’ dedi. Ben de, ‘Efendim uzar” dedim”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile temasta olup da sonradan bıyık bırakan isimlerden Süleyman Soylu, Burhan Kuzu, Bekir Bozdağ, Efkan Ala ve Yalçın Akdoğan da bunu Erdoğan’ın istediği ile yaptıkları ileri sürülmüştü

Merkez Bankası Başkanı Uysal’ın da bıyık modasına uyması akıllara Erdoğan’ın bıyık kuralını getirdi. Yapılan yorumlarda Uysal’ın da Erdoğan’ın isteği üzerine bıyık bırakmış olabileceği belirtildi.

Benzer Haberler