Merdan Yanardağ’dan ilk mesaj: Korkmuyoruz, susmayacağız

27 Haziran 2023 Salı

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hedef gösterildikten sonra tutuklandı. Yanardağ karar sonrası gönderdiği mesajda “Korkmuyoruz. Ne olursa olsun, özgür basın susmayacak” dedi.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, geçen hafta yayınlanan 4 Soru 4 Cevap programında AKP’nin Abdullah Öcalan ile yeni bir çözüm süreci hazırlığında olduğu görüşünü anlatmak için kullandığı sözlerinin bağlamından kopartılarak sosyal medyada dolaşıma sokulmasının ardından “suçu ve suçluyu övme” suçlamasıyla tutuklandı.

Merdan Yanardağ tutuklama kararı sonrası verdiği ilk mesajda ‘Susmayacağız” mesajnı verdi. Oğlu Alp Yanardağ’ın TELE1’de açıkladığı mesaj şöyle: “Seçim döneminde başlayan montaj kumpaslarının devamını yaşıyoruz. Korkmuyoruz. Ne olursa olsun, özgür basın susmayacak. Gerçekleri aynı kararlılıkla yansıtmaya devam edeceğiz.”

‘BU SUÇU İŞLEMEDİM, REDDEDİYORUM’

Kararın ardından Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yapan avukatları da Yanardağ’ın hakkındaki suçlamayı reddederek, ”Bu bir demokrasi ve hukuk mücadelesidir. Durmak yok, biz bu mücadeleye devam edeceğiz. Bunca senelik meslek hayatımda durduğum yerde ne bir teröristi ne de bir terör örgütünü destekledim. Bu suçu işlemedim, reddediyorum” dediğini aktardı.

Merdan Yanardağ tutuklandı!

Merdan Yanardağ’ın tutukluğuna tepki yağdı: “İYİ Partililer rahatlasın”

Siyasilerden tepki: Merdan Yanardağ’ı, TELE1’i ve hukuku savunacağız

Merdan Yanardağ: Biz tepesinde Demokles’in kılıcı gibi hapis tehdidiyle gazetecilik yapıyoruz