Merdan Yanardağ tahliyesinin ardından okurlarıyla buluşuyor

Yayın tarihi: 17 Ekim 2023 Salı 2:49 pm - Güncelleme: 17 Ekim 2023 Salı 2:54 pm

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, 18 Ekim Çarşamba günü Şahkulu Sultan Vakfı’nın Düzenlediği 4. Kitap Fuarı’nın açılışını yapıp okurlarının kitaplarını imzalayacak.

Montaj kumpasıyla 101 gün hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutulan Merdan Yanardağ, tahliyesinin ardından ilk kez okurlarıyla buluşacak. Yanardağ, 18 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de Şahkulu Sultan Vakfı’nın 4. Kitap Fuarı’na katılıp okurlarının kitaplarını imzalayacak.

Fuar adresi: Merdivenköy Mahallesi, Ayışığı Sokak, No: 56, Kadıköy/İstanbul

FUAR 5 GÜN SÜRECEK

Şahkulu Sultan Vakfı’nın düzenlediği 4. Kitap Fuarı 18 Ekim Çarşamba günü başlıyor. 22 Ekim Pazar gününe kadar beş gün sürecek Şahkulu 4. Kitap Fuarı’nı Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü, Anadolu Aydınlanma Vakfı, Cem Vakfı, Karacaahmet Sultan Dergahı, Erikli Baba Dergahı ve Garip Dede Cemevi de destekliyor.

50 YAZAR VE 30 YAYINEVİ KATILACAK

50 yazar ve 30 yayınevinin katılacağı fuarda, birçok söyleşi ve dinleti yer alacak. fuarın açılışında TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da kitaplarını imzalayacak.

Alevilik ve Bektaşilik üzerine yazılmış binlerce kitabın sergileneceği fuarda Ali Yaman (Prof.), Aydın Tonga, Bülent Akın (Dr.), Çiğdem Boz (Prof.), Erdoğan Aydın, Gül Kızılca Yürür (Doç.), Gülizar Cengiz, Halil İbrahim Özcan, Haydar Aksoy (Av.), Hüseyin Elmas Dede, İsmail Biçer, Kaan Polatlar, Kadir İncesu, Kahraman Özkök, Kudret Nezir Yunusoğlu, Mehmet Ersal (Doç.), Melih Yıldız, Mansur Yalçın, Merdan Yanardağ, Miyase İlknur, Musa Ağacık, Mustafa Cemil Kılıç, Necdet Saraç, Rıza Oylum, Süleyman Zaman, Şah Hüseyin Şahin, Şükrü Aslan (Prof.), Urum Ulaş Özdemir (Doç.), Zeynep Oktay (Doç.) söyleşileri yer alacak, birçok yazar ve şair de kitaplarını imzalayacak. Adnan Kılıç, Erkân Çanakçı, Haşim Turhan, Hüseyin Korkankorkmaz dinletileriyle fuara katılacaklar.

18 Ekim Çarşamba günü, saat 11.00’de açılacak fuar da aynı zamanda ‘Şahkulu Bilgi, Belge, Dökümantasyon, Arşiv ve Kütüphane Merkezi’nin de açılışı yapılacak.

Anahtar (E), Belge, Berfin, Can, Demos, Der, Doğu, Kapı, Literatür, Ozan, Özgür, Pencere, Revak, Sınır Ötesi, Su, Ürün, Yurt gibi yayınevleri katılırken, Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü, Anadolu Aydınlanma Vakfı, Cem Vakfı, Karacaahmet Sultan Dergahı, Erikli Baba Dergahı ve Garip Dede Cemevi de stant açacaklar.