Meral Akşener'den Süleyman Soylu'ya sert sözler - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Meral Akşener’den Süleyman Soylu’ya sert sözler

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Arnavutköy’de vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarını da eleştiren Akşener, “Bu seçimi daha fazla oy farkıyla İmamoğlu’na kazanacak” dedi. Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ”İçişleri Bakanlığı makamını işgal eden şahıs” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 23 Haziran seçimleri öncesi İstanbul programlarına devam ediyor.Bu kapsamda Arnavutköy’de vatandaşlarla bir araya gelen Akşener, İstanbul seçimleri ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞINI İŞGAL EDEN ŞAHIS…”

Akşener’in açıklamaları özetle şöyle:”Dokuz günün sonunda 23 Haziran’da İstanbul’da yeniden seçim olacak. Keşke böyle olmasaydı. Erdoğan 31 Mart’taki konuşmasının arkasında dursaydı. Yani demek istediğim 31 Mart akşamına kadar büyük ve küçük ortak tarafından hakaret iftira ile karşılaştık. İçişleri Bakanlığı makamını işgal eden şahıs, Temel Bey ve benim Kandil’le sözleşme imzaladığımıza kadar söyledi.

TBMM’ye önerge verdik bu konuyla alakalı. Araştırması lazım dedik kendileri reddettiler. Reddetme gerekçesi için “Seçim zamanı söyleyenleri dikkate almayın” dediler. Peki bunu duyan vatandaş, ben halkın içindeyim buna inansa bana bir şey yapsa bunun sorumlusu kim olacak?”

Advertisement