Meral Akşener: Bir de Uzay Bilimi Dekanı olacaksın, yazık!

20 Kasım 2018 Salı

Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Hükümetin ekonomi ve eğitim politikalarına birtakım eleştiriler yönelten Akşener, “Devlet okullarını yeniden birinci lige çıkaracağız. Özel okula ihtiyacı ortadan kaldıracağız. Evladına iyi bir eğitim sağlayamıyorsa devlet ne işe yarar?” diye konuştu.

Akşener, 1606 TL’lik asgari ücretle geçimin mümkün olmadığını belirterek “Asgari ücretlimiz et yiyecek, budur bizim davamız” dedi.

Meral Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Fesli nasipsizi ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı’nın hâlâ o makamda tutulması milletimizi hakarettir. O günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’da benzer bir skandala imza attı. Sonra 3 kişiyi görevden aldılar. “Biz yapmadık avukat yaptı dediler” Geldikleri günden beri milliyetçi eğitimcilere savaş açtılar.Konya Havacılık ve Uzay Bilimleri dekanı “Kadın evde oturup çocuk doğursun çocuk baksın yerel seçimlerde hiçbir kadın adaya oy vermeyeceğim” dedi. Ey hoca Türk kadını kendi çocuğun bakar senin dert etmene gerek yok. O sözleri sildin ama bir özür borçlusun. Senin oyun da eksik kalsın. Bir de Uzay Bilimleri Dekanı olacaksın yazık.

-Bu işler hiç hayra alamet değil. Biz bu filmi defalarca gördük ve bıktık artık. AKP borazanlarının konuştuklarının hiçbiri vatandaşın gündeminde değil. Vatandaşın Cumhuriyet’le, Atatürk’le bir meselesi yok

Meral Akşener: Millete sırtını dönene millet de sırtını döner

— Milletin haline bak Bey Efendinin söylediklerine bak. Dün yaptıkların bugün milletin karnını doyurmuyor ki yaptıkların yüzünden bu hallere gelmedik mi zaten? Seni izlemekle enflasyon düşmüyor. İyi gün dostu olmayı bırak. İn arabalarından, trilyonluk uçağından. Gir halkın arasına sor ve öğren “Halinizden memnun musunuz de” cevabını al ve milletin halini anla. Çocuğunu geleceğinden şüpheliysen ülke iyi yönetilmiyor demektir. Kadınlarımız yolda yürürken başına bir şey geleceğinden emin değilse ülke iyi yönetilmiyor demektir.Doğru işlerinize her türlü desteği vermeye hazırız. Ama bunlar bildiğini okuyor yanlışta ısrar ediyor. 31 Mart’ta gereğini yapacak. Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek.

Meral Akşener: Suriyelileri geri göndereceğiz

— Suriyelileri geri göndereceğiz. Nasıl diye sorarsanız eğer size devlet aklı veriyoruz yazın. Türk devletinin yüzü suyu hürmetine reçeteyi açıklıyoruz.Birincisi Suriyelilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini kesin bir dille açıklayın. Bu bir bölümünün geri dönmesini sağlayacaktır.İki Geri dönme konusunda Esad’la anlaşın. Her ay 200 bin kişinin dönüşünü kararlaştırın. Türkiye’nin gücünü kullanın. Bu sorun sıfırlanana kadar sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürün satışına engel olun. Geçici vergi mükellefiyet kanunu yapın vergi kesintisi yapın. Güney illerimizde esnafıma destek verin. Türkiye sınırlarını yol geçen hanı olmaktan çıkarın. Sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Suriye’den aracını getiren mültecilere geçici sürücü belgesi hakkı verin. Türk vatandaşı ne kadar ödüyorsa onlardan da gerekli vergiyi alın. Burası Suriye değil bunu farkına varın.Mevcut hükümete bir ders verme zamanı geldi. Türk milletini bu hazin tabloya son vermeye çağırıyorum