Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Meral Akşener Ayasofya’yı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, statüsü değiştirilen Ayasofya’yı ziyaret etti. Bahçesine girer girmez başını kapatan Akşener’e ziyareti sırasında eşi Tuncer Akşener, oğlu Fatih Akşener ve yeğeni eşlik etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener statüsü değiştirilen Ayasofya’yı ziyaret etti. Bahçesine girince başını beyaz örtü ile kapatan Akşener’e ziyareti sırasında eşi Tuncer Akşener, oğlu Fatih Akşener ve yeğeni eşlik etti.

Akşener Ayasofya çıkışında kısa bir açıklama yaparak, “Mescit namazı kıldık, Allah kabul etsin inşallah. Anadolu’nun kapılarını açan Alparslan Han’a, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han’a, İstanbul’u Ayasofya’yı özgürleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına dua ettik. Allah’ım kabul eder inşallah. Hayırlı bayramlar dilerim. Allah seneye de eriştirsin, sağlıkla, sıhhatle, birlikte, beraber…” dedi.

Akşener,  Ayasofya’nın ibadete açılışına neden katılmadığının sorulması üzerine, korona virüs karantinasında olduğuna dikkat çekerek, “Karantina sebebiyle, 15 Temmuz programına katılacaktım, hepimizden test istendi. O arada bir arkadaşımızda çıktı, 15 gün ben Ankara’da evden ayrılamadım. Bugüne nasipmiş, biz sadece ailecek geldik, yeğenim, oğlum, eşim burada. Kıldık namazlarımızı Allah kabul etsin” dedi.

loading...