Memur-Sen’den Atatürksüz 30 Ağustos mesajı!

28 Ağustos 2020 Cuma

Memur-Sen’den Atatürksüz 30 Ağustos mesajı!

Memur-Sen, 30 Ağustos Zafer Bayramı Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, 30 Ağustos zaferinin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine yer vermedi.

Oysa haftaya da adını veren 30 Ağustos’taki zafer, bizzat Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından yönetilen Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kazanılmıştı. Memur-Sen, “Zafer Haftamız Kutlu Olsun” başlığıyla internet sitesinde mesaj yayımladı.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre, Mesajda, “Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin en önemli doruk noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Milli belleğimize ‘Zaferler Ayı’ olarak kazınan ağustos; Mohaç Zaferi, Belgrad’ın ve Kıbrıs’ın fethi ve Malazgirt Meydan Muharebesi ile Büyük Taarruz gibi büyük fütuhatları içinde barındırmaktadır. Bu ayda kazanılan 30 Ağustos zaferi ise milletimizin yeniden dirilişidir. Şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımıza göz dikenlere verilmiş onurlu bir cevaptır” denildi.

Benzer Haberler