Melek Aslan cinayeti; azmettirici Orhan Vatansever, özel fotoğraflarını yolladı, açık adresini paylaştı!

28 Aralık 2020 Pazartesi

Melek Aslan cinayeti; azmettirici Orhan Vatansever, özel fotoğraflarını yolladı, açık adresini paylaştı!

Melek Aslan’ın (24) kardeşi Mustafa Aslan (21) tarafından öldürülmesine ilişkin olayda azmettirici Orhan Vatansever’in Melek’in özel fotoğraflarını ailenin yaşadığı beldenin facebook sayfasında paylaştığı ortaya çıktı. İddianame kayıtlarına göre azmettirici Vatansever, kardeş Mustafa’ya Melek’in açık adresini yolladığı belirtildi. Savcı Orhan Vatansever ve Mustafa Aslan için ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezası talep etti.

Diyarbakır’da Melek Aslan’ın (24) öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. İddianameye göre Orhan Vatansever ve Melek Aslan bir süre sevgili olduktan sonra Orhan Vatansever’in kıskançlıkları yüzünden ayrıldı. Orhan Vatansever tekrar bir araya gelmek için baskı yapmaya başlarken, Melek Aslan ise şikayetçi olarak uzaklaştırma kararı aldırdı.

Aslan ardından da baskılara dayanamayarak yaşadıkları Sakarya’dan Diyarbakır’a gitti. Ardından Orhan Vatansever de Diyarbakır’a gitti. Verdiğini iddia ettiği paraları Melek’ten istemeye başladı. Melek de Diyarbakır’dan ayrılarak Mardin’e gitti, burada da Orhan’dan şikayetçi oldu. Ardından da Diyarbakır’a geri döndü. Melek’e yaptığı baskılardan sonuç alamayan Orhan Vatansever, bu kez ailesine döndü. Melek’in özel hayatına ilişkin birçok iddia ve ithamlarda bulunarak onları rahatsız etmeye başladı. Melek’in özel fotoğraflarını da gönderdi. Ailenin yaşadığı beldenin facebook sayfasında bu iddialarını paylaştı. Savcıya göre aileden Melek’e yönelik beklediği tepkiyi alamayan Orhan Vatansever bu kez kardeşi 21 yaşındaki Mustafa Aslan’a yöneldi. Melek Aslan’ın ‘para karşılığı erkeklerle olduğunu, Diyarbakır’ın yarısıyla ilişkiye girdiğini’ yazarak Melek’i öldürmesi için tahrik etmeye başladı.

AZMETTİRİCİ ADRES GÖNDERDİ, MELEK’İN KARDEŞİ, “ZİNA YAPAN ABLA ÖLDÜRÜLEBİLİR Mİ?” ARAMASINI YAPTI

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, iddianamedeki kayıtlarda Orhan Vatansever 19 Ekim 2020, saat 13.45’te Melek’in kardeşi Mustafa’ya, “Adresi belli Mustafa, Diyarbakır’da … adlı apartta, 6. katta kalıyor. İki tane balkon var. Küçük balkonlu olanda kalıyor” şeklinde mesaj atarak Melek’in kaldığı yeri ayrıntılı olarak tarif etti. Ardından da Melek hakkında ‘kötü yola düştüğü’ şeklinde mesajlar atmaya ve özel fotoğraflarını yollamaya devam etti. İddianameye göre Orhan’ın devam eden tahrik mesajları üzerine Mustafa’da ablasını öldürme fikri oluşmaya başladı. Telefonunda yapılan incelemede Google’da “Zina yapan abla öldürülebilir mi?” diye aramalar yaptığı belirlendi.

AZMETTİRİCİ MUSTAFA SAKARYA’DAN YAZDI

Olay günü Orhan Vatansever, kendisi Sakarya’dayken Mustafa’yı Diyarbakır’a çağırdı. Melek’i takip ettiren ve çektirdiği fotoğrafları da Mustafa’ya gönderen azmettirici Mustafa Aslan araba kullanmayı bilmediği için bir arkadaşını ikna ederek onun adına araba kiraladı ve beraber Adıyaman’dan Diyarbakır’a geldiler. Bu sırada Orhan Vatansever, Melek’in kaldığı yerin adresini ve fotoğrafını tekrar gönderdi. ‘Apartın yanında bir çay ocağında beklediğini’ belirten bir mesaj da attı. Mustafa, o çay ocağına geldiğinde Orhan’ı bulamadı. Mustafa beklerken Melek aparttan çıktı. Mustafa yanına gitti ve konuşmak istediğini söyledi. Ancak Melek kabul etmedi. Mustafa ağlamaya başlayınca Melek ona üzülüp konuşmayı kabul etti. Beraber yürüdüler ve ilerdeki bir duvarın üzerine oturdular. Mustafa silahını çıkardı ve Melek’in üç kurşunla öldürdü. Kardeş Mustafa, polisler kendisini yakaladığında “Bu namus meselesi” diye bağırmaya başladı.

“MUSTAFA KARDEŞİNİ USTACA ÖLDÜRTTÜ”

Soruşturmada tanık olarak dinlenen S.A. da Melek’in başka erkeklerle para karşılığı birlikte olduğu iddiasının bir iftira olduğunu söyledi.

Savcı ise, “Orhan Vatansever, Mustafa’ya ablasının namusunu ilgilendiren konularda olumsuz, tahrik edici bir üslupla, Mustafa üzerinde yoğun baskı oluşturacak şekilde art arda mesajlar yazdı. Melek’in para karşılığı başka erkeklerle ilişkiye girdiği (iddiasını) üzerine basa basa yazdı. Melek’in fotoğraflarını ailesine gönderdi. Gönderdiği mesajlar, fotoğraflar ve olumsuz yorumlarla Mustafa üzerinde yoğun bir baskı oluşturdu. Mustafa’nın zihnine ablasını öldürme düşüncesini ilmek ilmek işledi. Melek’i ustaca kardeşi Mustafa’ya öldürttü.”

İKİSİNE DE AYNI CEZA

Savcı Orhan Vatansever’in “adam öldürmeye azmettirmek” suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezasıyla cezalandırılmasını isterken, Mustafa Aslan için de “kardeşini kasten öldürmek” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası talep etti.

 

Benzer Haberler