Meksika’da hastaneler doldu, hamile kadın sokak ortasında doğum yaptı

5 Şubat 2021 Cuma

Meksika’da artan koronavirüs vakaları nedeniyle hastanelerin kapasiteleri dolarken hamile bir kadın hastanenin önünde doğum yaptı.

Yeni tip koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından artan vakalar nedeniyle Latin Amerika’da hastanelerin kapasiteleri doldu.

Meksika’nın Oaxaca eyaletinde bulunan Dr. Manuel Velasco Suárez Hastanesi’nde dolan kapasite nedeniyle 29 yaşındaki hamile bir kadın sokak ortasında doğum yapmak zorunda kaldı.O anlar, bir görgü tanığının kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, bir grup doktorun doğum yapan kadını çevrelediği ve bebeğini doğurmasına yardım ettiği görüldü. Doğumdan sonra bebeğin bir battaniyeye sarılarak, acil girişinden hastaneye alındığı ifade edildi.

“KADIN SANCILAR İÇİNDE BAĞIRDI”

Görüntüyü çeken Smith adlı görgü tanığı, yerel medyaya yaptığı açıklamada, “10 dakikadır kadın sancılar içinde bağırdı. Hastaneden doktorlar dışarı çıktı ve müdahalede bulundu. Bu olay tam bir vahşet”diye konuştu.

Öte yandan, Oaxaca Eyalet Sağlık Depertmanı Sözcüsü Juan Marquez’in ise hastanedeki kapasitelerin dolu olduğuna dikkat çekerek, sokakta doktorlar tarafından yapılan müdahaleyi savundu. Bir çok kişi Marquez’in açıklamalarına tepki gösterdi.

Benzer Haberler