Mehterle açılmıştı, iflasla bitti: Çeşme-Atina seferleri son buldu

8 Ağustos 2019 Perşembe

30 Haziran’da mehter töreni eşliğinde açılışı yapılan Çeşme ile Atina’nın Lavrion Limanı arasındaki feribot seferlerinin iki kez ertelenme sebebi ortaya çıktı. Tasfiye sürecine giren şirketin iflas duyurusu yapıldı.

30 Haziran’da mehterli törenle Çeşme ile Atina’nın Lavrion Limanı arasında başlayan feribot seferleri, kısa süre sonra iki kez ‘teknik nedenler’ ileri sürülerek ertelendi. Rezervasyon yaptıran yurttaşlara gönderilen mesajlarla, şirketin tasfiye sürecine girdiği belirtilerek iflas duyurusu yapıldı.

Çeşme – Atina arabalı feribot seferleri başladı

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, turizmin gelişmesine katkı sağlayacağı, ihracat açısından büyük önem taşıdığı, yolcu taşımacılığının yanı sıra yaş sebze ve meyve, balık gibi ürünlerin Avrupa’ya ulaşmasını kolaylaştıracağı ve Çeşme Limanı’ndan ayrıldıktan 7 saat sonra Atina Lavrion Limanı’nda olacağı vurgusuyla 30 Haziran tarihinde başlayan seferler kaldırıldı.

Çeşme Ulusoy Limanı’ndan mehter takımlı bir tören yapılmasının ardından başlayan seferler için firma, seferlerin önce 30 Temmuz tarihine, daha sonra da 7 Ağustos tarihine kadar durdurulduğu açıklamıştı.

Son gelişmeler ışığında ‘teknik nedenlerle’ durdurulduğu belirtilen seferlerin sonlandırıldığı ve şirketin tasfiye sürecine girdiği, feribot bileti alan yurttaşlara mesaj gönderilerek duyuruldu. Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği (Aegean Sea Ways) adlı firmanın internet sayfasında ise tasfiye süreci ile ilgili herhangi bir mesaj yayınlanmadı.

Feribot bileti alan yurttaşlara Türkçe ve İngilizce olarak gönderilen mesajda şöyle denildi:

“30 Haziran 2019 tarihi itibariyle başlattığımız Lavrion-Çeşme feribot hattımızda, kapasite yetersizliği nedeniyle oluşan zarar karşılanamaz boyutlara geldiğinden, seferler sonlandırılmış ve şirket tasfiye sürecine girmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Bilet iadeleri için lütfen kullandığınız kartın bankasına müracaat ediniz.”

Benzer Haberler