Mehtap Ar yoğun bakıma kaldırıldı

26 Ocak 2021 Salı

Mehtap Ar yoğun bakıma kaldırıldı

2 buçuk yıldır akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu Mehtap Ar, yoğun bakıma kaldırıldı.

Yaklaşık 2 buçuk yıl önce akciğer kanserine yakalandığı tespit edilen oyuncu Mehtap Ar, durumunun kötüleşmesinin ardından yoğun bakıma kaldırıldı.

Kardeşi Müjde Ar, Mehtap Ar’ın sağlık durumu ile ilgi olarak yaptığı açıklamada, Mehtap Ar’ın beynine pıhtı attığını ve yoğun bakıma kaldırıldığını belirterek şunları söyledi:

“8 Ocak’ta tedavisinde kullanılan ilacını almak üzere kontrol için hastaneye gittiğimizde yatırdık. 3-4 gün sonra durumu kötüleşti. 5 gün yoğun bakıma kaldı. Sonrasında yoğun bakımdan çıkardık. Bir gün odasında kalabildi. Beyine pıhtı attığı için yeniden yoğun bakıma kaldırıldı. Söz Ar, Sezen Aksu, Ercan Karakaş ve ben hep oradaydık. 3 haftadır oradayız. Şu an durumu kritik. Ailece perişan olmuş durumdayız, çok üzücü günler geçiriyoruz, sürekli dualar ediyoruz. Mehtap şu an direniyor ama çok fazla reaksiyon alamıyoruz. Bilinci tam yerinde mi onu da anlayamıyoruz, sürekli uyku halinde. İyileşmesi için dua ediyoruz. Sevenleri çok gelmek istiyorlar ama koronavirüs nedeniyle almıyorlar.”

“HERKESTEN DUA BEKLİYORUZ”

Müjde Ar, “Benim ne olduğum hiç önemli değil, biricik kardeşim benim her şeyim. İyi olması için dua ediyoruz, 5 gündür yeniden yoğun bakımda. Tedavi iyiye doğru giderken, son olay çok büyük şanssızlık oldu. İmmüno terapisi iyi gelmişti. Vücutta başka bölgeye de sıçrayınca yeniden yayıldı. Doktorlar ellerinden geleni yapıyorlar, 2,5 yıldır bir mucize yaşadık aslında, çok iyi bakıyorlar, inşallah iyi olur. Herkesten dua bekliyoruz.” dedi.

Benzer Haberler