Mehmet Şimşek’ten açıklama geldi: Dedikodulara itibar etmeyin

Yayın tarihi: 16 Nisan 2024 Salı 2:40 pm - Güncelleme: 16 Nisan 2024 Salı 2:40 pm

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kriz yaşadığı öne sürülen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir açıklama yaparak haberler için ‘dedikodu’ diyerek itibar edilmemesini istedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin değişeceği iddia edilirken, bugün bazı gazetelerde 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ters düştüğü öne sürüldü. Erdoğan’ın emekli aylıklarına zam konusunda Şimşek’i zorladığı belirtilirken Şimşek’in ise ilişkileri kopma noktasına getirmesine rağmen bu talebe karşı direndiğini iddia edildi.

Şimşek iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Şimşek, Erdoğan’ın ekonomi politikalarına destek verdiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

X hesabından açıklama yapan Bakan Şimşek, şunları kaydetti:

“Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var.

Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz.

Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.”

 

Kaynak: TELE1