Mehmet Metiner: Reis’e otobüsten çay attırmak da neyin nesi?

3 Ağustos 2021 Salı

Mehmet Metiner: Reis’e otobüsten çay attırmak da neyin nesi?

AKP’li Mehmet Metiner, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmeden, “Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir?” dedi.

Yeni Şafak yazarı ve eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, bugünkü yazısında henüz kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla ilgili muhalefetin açıklamalarını ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris ziyaretinde otobüsün üzerinden vatandaşlara çay fırlatmasını eleştirdi.

Muhalefetin 15 Temmuz darbe girişimi için ‘kontrollü darbe’ dediğini öne süren Metiner, “Şimdi de belli bir merkezden organizeli ve intikam amaçlı yapıldığı besbelli olan yangınlar için ‘kontrollü yangın’ demeye başladılar” diye yazdı. “İçimizden birileri de o güruhun daha da negatif propaganda üretebilmeleri için ne lazımsa yapıyorlar” diyen Metiner, yazısında şunları kaydetti:

“Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günlerde seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması hepimizi derinden yaralamıştır, biline! Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklar, Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur.

Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum.”

YAZININ TAMAMI

Erdoğan yangın cehennemi yaşayan Marmaris’e konvoyla girdi çay fırlattı

Benzer Haberler