Mehmet Ceyhan’dan sert yanıt: Önce lafa bakarım…

7 Mayıs 2021 Cuma

Mehmet Ceyhan’dan sert yanıt: Önce lafa bakarım…

Ekim Deniz Genç - TELE1

EKİM DENİZ GENÇ – TELE1

Hakkında hedef gösterme kampanyası başlatılan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan TELE1’e konuştu. Ceyhan, saldırılara “Ben böyle saldırılar karşısında Mevlana’nın bir sözünü hatırlıyorum: Önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyen bakarım adam mı diye…” ifadeleriyle yanıt verdi.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde açıklamalarıyla gündem olan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a karşı sosyal medyada kapsamlı bir hedef gösterme kampanyası başlatıldı.

Twitter’da ‘MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketiyle başlatılan kampanya öncesinde ise Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut, Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı’na Ceyhan hakkında suç duyurusunda bulundu. Karabulut suç duyurusunun ardından, “Ruhsatı bulunmayan ve yasal bir zemini bulunmadığından dolayı da Acil Kullanım Onayı (AKO) ile ne idiği belirsiz konumda olan aşılar için, bir bilim insanının halkı tehdit ederek korkutmasının karşılığı bilim yapmak değil resmen terör faaliyetlerdir” dedi.

GERİCİ YENİ AKİT’TEN KAMPANYAYA DESTEK

Sosyal medyada Ceyhan’a karşı yürütülen hedef gösterme kampanyasına destek verenlerden biri de gerici Yeni Akit gazetesi oldu. Gerici Yeni Akit gazetesi ‘MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketiyle yapılan sosyal medya paylaşımlarını şu sözlerle haberleştirdi:

“Mason uzantısı Rotary Kulübü’nden aldığı ödülü gururla paylaşan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs sürecinde yaptığı çelişkili açıklamaları sebebi ile kamuoyunun tepkisi çekmişti. Sosyal medyada bugün, ‘Mehmet Ceyhan tutuklansın’ çağrısı yapıldı”

MEHMET CEYHAN’DAN SALDIRILARA YANIT: BEN BİLİMİ SAVUNUYORUM ONLAR ORTA ÇAĞ ZİHNİYETİNİ SAVUNUYOR

TELE1’e konuşan Mehmet Ceyhan ise kendisine karşı yürütülen saldırıların yeni olmadığını belirterek “Cahil gruplar, 30 senedir aşıyı savunduğum için bana saldırıyor. Bu saldırılar yeni değil hiç  umurumda da değil” dedi. Ceyhan, saldırılara yönelik olarak ise “Ben böyle saldırılar karşısında Mevlana’nın bir sözünü hatırlıyorum: Önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyen bakarım adam mı diye…” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşının istediği kişi hakkında suç duyurusunda bulunabileceğini hatırlatan Ceyhan, “Ben her gün bunlara cevap vermeye kalksam bütün işimi bırakıp onlarla uğraşmam gerekir; onlar da bunun peşinde zaten. Daha çok uğraşırlar ben bilimi savunmaya devam edeceğim. Ben bilimi, aşıyı, doğru olanı savunuyorum onlar ise orta çağ zihniyetini savunuyorlar.” şeklinde konuştu.

Sosyal medyayı sadece paylaşım yapmak için kullandığı, kendisi hakkında yürütülen kampanyaları takip etmediğini söyleyen Ceyhan, “Koca 84 milyonluk ülkede belki 1-2 bindir böyle düşünenler zaten öyle olmasa Türkiye’de çocuk aşılama oranı yüzde 98’e ulaşmazdı” dedi.

Benzer Haberler