Mehmet Ali Erbil’den Ece Ronay’a tazminat davası

3 Ocak 2022 Pazartesi

Mehmet Ali Erbil’den Ece Ronay’a tazminat davası

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Ece Ronay, daha önce de taciz iddialarıyla gündeme gelen Mehmet Ali Erbil’in kendisini taciz ettiğini açıklayarak yazışma görüntülerini ve ses kayıtlarını paylaşmıştı. Olayın ardından Mehmet Ali Erbil Ece Ronay’a 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Mehmet Ali Erbil, sosyal medyada kendisine “sapık, tacizci, ahlaksız, köpek” diyerek hakaret ve tehdit ettiğini iddia ederek şarkıcı Ece Ronay’a 100 bin liralık tazminat davası açtı. Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava dilekçesinde, Ece Ronay’ın kendi reklamını yapmak adına Mehmet Ali Erbil’i tuzağa düşürerek toplum önünde linç etmeye çalıştığı iddia edildi.

Mehmet Ali Erbil, taciz iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Ece Ronay’a, “iftiraya maruz kaldığını ve kişilik haklarının saldırıya uğradığını” iddia ederek, 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erbil’in avukatı Şeyda Yıldırım, “Davalı ayrıca bir televizyon programına konuk olmuş ve müvekkil için kadın tacizcisi olduğunu ve Türk halkından özür dilemesi gerektiğini belirtmiştir. Müvekkile iftira atan, küçük düşüren, onuruyla oynayıp onu aşağılayan ve saygınlığını zedeleyen Ece Ronay’dan 100 bin lira manevi tazminat istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ece Ronay’ın şikayetinin ardından hakkında soruşturma başlatılan Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz haftalarda Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade vermişti.

‘Maske Kimsin Sen?’ programı izleyenleri ikiye böldü! Yandaş A Haber’den ‘satanizm’ suçlaması

 

 

 

Benzer Haberler