Meghan Markle: Bebeğime ‘ten renginin koyu olacağı’ endişesi ile ‘prens’ unvanı verilmedi

8 Mart 2021 Pazartesi

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle, İngiliz Kraliyet ailesinden ayrılmalarına ilişkin süreci anlattı. Markle, Kraliyet ailesinin, bebekleri Archie’nin ten renginin koyu olabileceği nedeniyle endişelendiklerini ve bu yüzden prens ya da prenses olmasını istemediklerini açıkladı.

İngiliz Kraliyet ailesinden ayrılan Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle, Amerikalı ünlü sunucu Oprah Winfrey’in CBS televizyonunda yayımlanan şovuna konuk oldu. Markle ve Prens Harry, kraliyet ailesinden ayrılma süreçlerine ilişkin soruları yanıtladı. Siyahi bir anne ve beyaz bir babanın kızı olan Markle, programda yaptığı açıklamada, oğluna hamilelik süreci hakkında, “Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı.” diye konuştu.

Prens Harry kraliyetten neden ayrıldığı açıkladı: Akıl sağlığımı bozuyordu!

Markle, bu soruları kimin gündeme getirdiğini açıklamazken, kendisinin de susturulduğunu belirtti.

“ARTIK YAŞAMAK İSTEMİYORDUM”

Markle, düğünden önce Cambridge Düşesi Kate’i ağlattığına dair gazetelerde çıkan haberleri de yalanlayarak, “Aslında bunun tam tersi oldu. Düğünden birkaç gün önce Kate bir şeye üzülmüştü ve beni ağlattı.” açıklamasında bulundu.

Kraliyet ailesi içinde çok mutsuz olduğunu ve intiharı düşündüğünü vurgulayan Markle, “Artık yaşamak istemiyordum.” ifadesini kullandı.

“PRENS CHARLES TELEFONLARI AÇMIYOR”

Prens Harry ise kraliyet ailesindeki görevlerinden ayrılmasında aile içindeki “anlayışsızlığın” etkili olduğunu belirtti ve annesi Prenses Diana’nın 1997’deki ölümünü anımsatarak, tarihin tekerrür etmesinden korktuğunu dile getirdi.

Babası Prens Charles’ın kendisinin telefonunu açmadığını ifade eden Harry, “Babaannem Kraliçe Elizabeth ile bugüne kadar 3 kez telefonda konuştuk, babamla da 2 kez konuştuk ancak sonra telefonlarıma cevap vermemeye başladı.” diye konuştu.

KIZ BEBEK YOLDA MÜJDESİ

Harry, ikinci çocuklarının cinsiyetini de ilk kez duyurarak, “İlk bebeğimiz erkekti, şimdi de bir kızımız olacak.” açıklamasında bulundu.

Çift, geçen ay ikinci çocuklarını bekledikleri haberini kamuoyuyla paylaşmıştı.

Benzer Haberler