MediaTek Dimensity 1000 Plus: Qualcomm ’un tahtı tehlikeye girdi

9 Mayıs 2020 Cumartesi

MediaTek Dimensity 1000 Plus: Qualcomm ’un tahtı tehlikeye girdi

MediaTek, şirketin en yeni amiral gemisi yonga seti olan ve Dimensity 1000’in gelişmiş versiyonu olan MediaTek Dimensity 1000 Plus yonga setini duyurdu. Bu yonga seti çalışma frekansını ağ koşullarına ve kullanıcı etkinliklerine göre dinamik olarak ayarlayan 5G UltraSave özelliği ile gelen yerleşik 5G modeme sahip.

MediaTek’in amiral gemisi yonga seti MediaTek Dimensity 1000 Plus ; birçok akıllı telefonda bulunan normal 60Hz ekrandan saniyede 2.4 kat daha hızlı çalışa 144Hz yenileme hızı ekranını da destekliyor. Bu yonga setinde Dimensity 1000’de yer alan ve mobil oyunları gözle görünür bir şekilde hızlandıran HyperEngine 2.0 teknolojisi de bulunuyor.

MediaTek Dimensity 1000 Plus

Dimensity 1000+, MediaTek’in kare başına resim kalitesini artırmak için tasarlanan en yeni MiraVision teknolojilerini de içeriyor.

AI-PQ: Entegre APU 3.0’ın muazzam işlem gücünü ve MediaTek’in özel MiraVision Görüntü Kalitesi Motorunu kullanarak Dimweight 10000+; 4K videoların ve video akışlarının resim kalitesini artırmak için kare başına kontrast, keskinlik ve renk seviyelerini dinamik olarak ayarlayabiliyor.

HDR10+: MiraVision Görüntü Kalitesi Motoru, standart HDR10+’dan daha iyi görüntü kalitesi sunarak 4K videoların ve video akışlarının dinamik aralığına ve ayrıntılarına gerçek zamanlı, ince taneli çerçeve ayarları sunuyor.

SDR’den HDR’ye: MiraVision Görüntü Kalitesi Motoru, 4K videoların dinamik aralığını gerçek zamanlı olarak geliştirmek için ince taneli bir teknik kullanıyor. Bu sayede SDR videolar HDR’a dönüştürülebiliyor.

Huawei P40 Pro 5G inceleme! Kamera tutkunları için!

Benzer Haberler