Meclis’te AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında gerginlik!

12 Ocak 2022 Çarşamba

Meclis’te AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında gerginlik!

TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve CHP milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın alevlenmesi üzerine AKP’li grup CHP’li milletvekillerinin üzerine yürüdü.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından, grup başkan vekilleri oturdukları yerden söz alarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP’Lİ ALTAY: BUNLARI KORUYAMAYAN DEVLET OLMAZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Her gün bir trajedi, her gün bir travma. Avukat Dilara Yıldız, Raziye Oskay; 2 kadın katledildi. Enes Kara, bir kaçak öğrenci yurdunda yaşadığı zorluklara dayanamayarak intihar etti. Şimdi çocuklarını, gençlerini, kadınlarını korumak devlet olmanın gereğidir. Bunları koruyamayan devlet olmaz. TBMM’nin Türkiye’de her gün bu tarz bir trajediye, bir travmaya göz yumma lüksü ve hakkı da yoktur” diye konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise kadın cinayetlerinin ardından yayımlanan taziye mesajlarının yeterli olmadığını belirterek, “Mutlaka tedbirlerin alınması gerekiyor. Artık bu olumsuzluklar kabusa dönmüş vaziyette. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti, şehirlerde kangrene dönmüş yurt sorununu mutlak suretle çözecek adımlar atmayı becerebilmelidir” dedi.

AKP’Lİ TAMER: BU MİLLİ MESELEDE YANIMIZDA OLUN

Konuşmaların ardından grup önerilerine geçildi. HDP grubu önerisi görüşülürken, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer söz alarak, Türk Tabipleri Birliği’nin Turkovac aşısına yönelik iddialarına tepki gösterdi. Tamer, “Türk Tabipleri Birliği ne olduğu belli olmayan bir kurum. Ben onu kabul etmiyorum doktor olarak. Kalkmış, eleştirmeye kalkıyor. Ona da en iyi cevabı, gerekli cevabı Hacettepe Üniversitesinin hocalarından Prof. Dr. Serhat Ünal verdi. Bakın, Almanya, Alman gazeteleri Türk Tabipleri Birliğini örnek göstererek Turkovac’ı kötülemeye çalışıyor” dedi.

AKP’li Tamer, bu sırada CHP sıralarına dönerek, “Hiç olmazsa bu milli meselede yanımızda olun.” dedi.

ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP’li Tamer’in sözlerine tepki göstererek, “Şimdi burada, siyasi etik ve edebe yakışmayan bir konuşmayı ibretle izledik” ifadesini kullandı. Bunun üzerine AKP’li milletvekilleri Engin Altay’a ‘edepsiz sensin’ diyerek karşılık verdi. Ardından bazı AKP’li milletvekilleri oturdukları yerden kalkarak CHP’li milletvekillerinin üzerine yürüdü. CHP milletvekilleride aynı karşılığı verince diğer milletvekilleri araya girdi. Tartışma büyümeden sonlandırıldı.

CHP’li Altay: Televizyonlar Erdoğan konuşurken +18 ibaresi koysun

Benzer Haberler