Meclis’e talimat: Erdoğan gelecek diye herkese test yaptırılacak

14 Temmuz 2020 Salı

Meclis’e talimat: Erdoğan gelecek diye herkese test yaptırılacak

Meclis’te düzenlenecek 15 Temmuz programına AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı gerekçe gösterilerek bütün milletvekillerinden koronavirüs testi yapmaları istendi.

TBMM Genel Sekreterliği’nin, Meclis’te grubu bulunan siyasi parti temsilcilikleri ile temasa geçerek, TBMM’de yarın yapılacak 15 Temmuz törenine katılacaklara, Cumhurbaşkanlığı’nın talebi doğrultusunda bugün Covid-19 testi yaptırılmasını istediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağıdır

‘GENEL KURUL’A HER GİRİŞİMİZDE TEST Mİ İSTENİYOR?’

Sözcü ve Duvar’ın aktardığı bilgiye göre, test yaptırılması talimatına bazı siyasi parti temsilcileri tepki göstererek katılmayacağını bildirdi. Programa katılmayacağını ifade eden bir siyasetçi, “Her gün yüzlerce kişi Meclis’te saatlerce çalışma yapıyoruz. Genel Kurul’a her girişimizde bizden test mi isteniyor. Milletvekillerinin canı değerli değil mi, sadece Cumhurbaşkanının mı canı değerli” dedi.

Pervin Buldan: Bir dakika bile geri durmuyorlar

MECLİS PROGRAMI

TBMM’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yapılacak tören, Meclis yerleşkesinde ilk bombanın düştüğü 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda anma töreni yapılacak.

Program kapsamında bombanın düştüğü alana karanfil bırakılacak, saygı duruşu yapılacak, İstiklal Marşı okunacak.

Daha sonra Kur’an-ı Kerim ve dua okunacak. Programda TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Erdoğan da birer konuşma yapacak.

KONSER ÖNCESİ DE TEST

Öte yandan Beştepe’de, 15 Temmuz için düzenlenecek ünlü besteci Fahir Atakoğlu’nun da katılacağı konser öncesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Çoksesli Korosu üyelerine de koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi.

Benzer Haberler