MEB yüz yüze eğitim tartışmasına son noktayı koydu

27 Ocak 2022 Perşembe

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı sempozyumda açıklamalarda bulundu. Özer, pandemi ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yüz yüze eğitim tartışmalarına değindi.

Bakan Mahmut Özer, 27-29 Ocak tarihlerinde ‘Eğitimin Dönüşümü’ temasıyla düzenlenen sempozyumun açılışında açıklamalarda bulunan Özer şunları söyledi:

“Birincisi devir teslim töreninde, ‘Okulların yüz yüze açık kalması için covid salgınının sıfırlanmasını beklemeye tahammülümüz yoktur’ dedim.  Sonrasında okulların ilk açılması ve en son kapatılması gereken yerler olduğuna değindim.
Giderek tonu artırarak da okulların açık kalmasının bir eğitim meselesi olmadığını, milli güvenlik meselesi olduğunu vurguladım ve Allah’a şükür, 6 Eylül’de başladığımız birinci dönem serüvenimizi hiç kesintiye uğratmadan, haftada 5 gün tüm eğitim kademelerinde başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum”

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

“İnşallah bu iki haftalık yarıyıl tatilinden sonra da aynı kararlıkla yüz yüze eğitime devam edeceğiz. En sık sorulan sorular, ‘Acaba tatil uzayacak mı?’ Ben de o soruyu soranlara şöyle cevap vermek istiyorum. Neden herhangi bir kapanma olacağı zaman ilk başlanılacak yerler okullardır? Neden kafeler, restoranlar, AVM’ler değildir? Bizler eğer 21’inci yüzyılda iddialı bir ülke olmak istiyorsak, bölgesinde ve dünyada üretimiyle toplumsal barışıyla, demokrasi kültürüyle örnek teşkil eden bir ülke olmak istiyorsak beşeri sermayemize sürekli yatırım yapmak zorundayız. Eğitimde fırsat eşitliğini sürekli yükseltmek zorundayız.”

MEB’den seçmeli ders kararı

Öğrencisini döven öğretmene ödül! MEB’de görev yapacak

Benzer Haberler