MEB: Yarın ülke genelinde bayrak töreni yapılacak

10 Ocak 2021 Pazar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın (11 Ocak Pazartesi) sabah saat 10.00’da Türkiye genelinde tüm okullarda bayrak töreni yapılacağını açıkladı.

Koronavirüs salgın nedeniyle uzaktan eğitim devam ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye genelinde tüm okullarda yarın (11 Ocak Pazartesi) sabah saat 10.00’da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılacağını duyurdu.

Öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmeleri için davette bulunan Selçuk da mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacak.

Bakan Selçuk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı’mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım.

11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayımlanacak.”

Benzer Haberler