MEB, Erol Mütercimler hakkında yasal süreç başlatıldığını duyurdu

8 Eylül 2020 Salı

MEB, Erol Mütercimler hakkında yasal süreç başlatıldığını duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Erol Mütercimler’in Haber Global yayınında imam hatip mezunları hakkında söylediği sözler nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu.

Yılmaz açıklamasında, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okul türleri içerisinde, bir devlet kurumu olarak faaliyetlerini yürüten imam hatip okulları üzerinden halkımızın benimsediği dini değerleri alenen aşağılama, kamu barışını bozmaya teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmesi nedeniyle söz konusu şahıs hakkında yasal işlemler ve hukuki süreç başlatılmıştır” dedi.

Akademisyen-yazar Erol Mütercimler, Haber Global’de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı bir program sırasında, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışmada, “Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” ifadelerini kullanmıştı. RTÜK bir açıklama yayınlayarak Erol Mütercimler’in sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu.

Duyuruda, “Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler’in İmam-Hatip Camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.

Benzer Haberler